Biaron

Vector Smart Object

Suplement diety

Biaron® D Forte witamina D 4000 j.m. to źródło witaminy D przeznaczone do codziennego stosowania w okresie jesienno-zimowym oraz przez cały rok dla osób dorosłych powyżej 75. roku życia

PRÓG WIEKOWY:
DOROŚLI POWYŻEJ 75. ROKU ŻYCIA

ZAWARTOŚĆ
WITAMINY D

ZAWARTOŚĆ WITAMINY D
ZGODNA Z WYTYCZNYMI

FORMA:
KAPSUŁKI MIĘKKIE

WITAMINA D
POZYSKIWANA Z LANOLINY

ZALECENIA

Witamina D wspomaga:

Witamina D pomaga zmniejszyć ryzyko upadku związane z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni. Upadki stanowią czynnik ryzyka w odniesieniu do złamań kości u osób obojga płci w wieku 60 lat i starszych*.

Prawie 90% witaminy D w organizmie jest syntetyzowane w skórze pod wpływem promieniowania słonecznego UVB. Efektywność syntezy witaminy D w skórze zależy m.in. od szerokości geograficznej, zanieczyszczenia powietrza, ilości melaniny w skórze, powierzchni odsłoniętego ciała, stosowania filtrów ochronnych, trybu życia oraz wieku. W Europie Środkowej, w okresie od października do marca, nie ma odpowiedniego nasłonecznienia, co nie pozwala na wystarczającą syntezę witaminy D w organizmie**.

*Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania dziennie 20 µg witaminy D ze wszystkich źródeł.
**Rusińska et al. Postępy Neonatologii 2018, 24 (1): 1-24.

SKŁADNIKI

Olej słonecznikowy, żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol, cholekalcyferol pozyskiwany z lanoliny (witamina D).

Składniki odżywcze
Witamina D
Zawartość składnika w 1 kapsułce
100 ug (4000 j.m.), 2000% RWS*
Witamina D
100 µg (4000 j.m.), 2000% RWS*

*RWS – referencyjna wartość spożycia

ZALECANE DZIENNE SPOŻYCIE

DOROŚLI POWYŻEJ 75. ROKU ŻYCIA

1 kapsułka

OSTRZEŻENIA

Nie należy spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. Istnieje wiele czynników ryzyka upadku związanego z niestabilnością postawy i osłabienia mięśni, prowadzącego do złamań kości – zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywierać korzystny wpływ lub go nie wywierać.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym kartoniku, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Nie należy spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. Istnieje wiele czynników ryzyka upadku związanego z niestabilnością postawy i osłabienia mięśni, prowadzącego do złamań kości – zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywierać korzystny wpływ lub go nie wywierać.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym kartoniku, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.